Darmowa dostawa od 300,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak hodować kiełki w kiełkownicy? Wszystko, o czym musisz pamiętać

2021-10-25
Jak hodować kiełki w kiełkownicy? Wszystko, o czym musisz pamiętać

Jak hodować kiełki w kiełkownicy?

Nowoczesne kiełkownice, np. kiełkownice trzykondygnacyjne, są nie tylko proste w obsłudze, ale również zapewniają hodowanie dużej ilości kiełków. To doskonałe rozwiązanie dla całej rodziny. Zwłaszcza że od momentu rozpoczęcia hodowli, do momentu spożycia kiełków, nie mija wiele czasu. Dla przykładu, aby nieco zobrazować Ci sytuację:

• kiełki brokuła 3-5 dni,
• kiełki buraka 8-10 dni,
• kiełki ciecierzycy 4-5 dni,
• kiełki dyni 1-2 dni,
• kiełki fasoli mung 2-5 dni,
• kiełki grochu 3-4 dni,
• kiełki lucerny 5-7 dni,
• kiełki pszenicy 2-3 dni,
• kiełki rzeżuchy 5-6 dni,
• kiełki rzodkiewki 5-6 dni,
• kiełki słonecznika 2-3 dni.

No dobrze, ale jak hodować kiełki? To naprawdę nie jest trudne (i zdecydowanie łatwiejsze niż hodowanie wielu kwiatów, czy ziół!). Poradzi sobie z tym nawet osoba, która delikatnie mówiąc, z ogrodnictwem nie ma wiele wspólnego. Zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na profesjonalną kiełkownicę, która zapewnia optymalną temperaturę i wilgotność kiełkom. Oczywiście pod warunkiem, że nie zapomni się ich codziennie podlać i wymienić wodę! Samo urządzenie wyposażone jest w system odprowadzający wodę, dzięki czemu łatwo zapobiec pojawieniu się pleśni lub zgnilizny na roślinkach.

Jak hodować kiełki w domu i na co uważać?

Hodowla kiełków w domowych warunkach nie jest trudna, jednak trzeba uważać na kilka rzeczy. Przede wszystkim, z racji warunków wzrostowych, które wiążą się z dużym poziomem wilgoci i ciepła, kiełki są szczególnie narażone na pojawienie się pleśni (zwłaszcza jeśli nie korzystasz z profesjonalnej kiełkownicy, która odprowadza wodę). Właśnie dlatego szczególną uwagę musisz zwrócić na to, aby kiełki nie były wystawione na pełne, silne słońce. To bardzo ważne, ponieważ duża ilość wilgoci i promieni słonecznych (uważaj na nie szczególnie late!) może sprawić, że kiełki się dosłownie zagotują, co wiąże się z szybkim gniciem i wyrzuceniem ich do kosza. Zadbaj więc o zacienione miejsce w swoim domu!

Co Ci jest potrzebne, aby hodować kiełki w domu? Oprócz odpowiedniego urządzenia wystarczy odrobina wiedzy, którą Ci przekazaliśmy oraz… paczuszka nasion i troszkę cierpliwości. Tyle! Doradzamy również, abyś zawsze nico doczytał na temat swoich ulubionych kiełków, które chcesz hodować. Oczywiście warto mieszać smaki i urozmaicać swoją dietę, jednak nie jest tajemnicą, że wszyscy mamy swoje preferencje smakowe i raczej będziemy mieć swoich kiełkowych faworytów. W takim wypadku koniecznie o nich poczytaj, bo fachowe opisanie wszystkich gatunków kiełków w jednym artykule niestety jest niemożliwe!

Dlaczego warto hodować kiełki?

Jeśli już wiesz, jak hodować kiełki w domu, to warto powiedzieć sobie kilka słów o zaletach tego rozwiązania. Oczywiście na pierwszy plan od razu wysuwają się trzy podstawowe zalety:

• hodowla kiełków w domu to ogromna satysfakcja,
• hodowanie kiełków samodzielnie jest wydajniejsze i po prostu tańsze niż kupowanie ich w sklepie,
• domowe kiełki to samo zdrowie!

Kiełki to ogromne bogactwo witamin, minerałów, błonnika i innych substancji odżywczych. My wychodzimy z założenia, że warto czerpać garściami z tego, czym obdarowuje nas natura (czasem wydaje nam się, że jest dla nas aż zbyt hojna!). Może wymienimy zalety spożywania kiełków w czytelnych podpunktach, abyś sam przekonał się, że naprawdę warto wprowadzić je do swojej diety:

1. Kiełki zawierają nawet 100 razy więcej enzymów niż dojrzałe warzywa! Wszystko dlatego, że to skoncentrowana dawka tego, co najlepsze: witamin, minerałów, białek i innych składników niezbędnych naszym organizmom.
2. Kiełki to doskonałe źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych.
3. To skoncentrowana dawka witamin A, C, E i z grupy B.
4. To bardzo łatwo przyswajalne źródło substancji aktywnych.
5. Kiełki od razu po opłukaniu są gotowe do spożycia. Są również doskonałym dodatkiem do najróżniejszych dań: od jajecznicy i kanapek, aż po dania makaronowe, czy mięsne.
6. Kiełki są niezwykle bogate w błonnik, którego w diecie niestety brakuje wielu osobom!

Na koniec warto podkreślić, że hodowla kiełków jest nie tylko prosta, ale również bardzo wydajna. Paczuszka nasion to niewielki koszt, z którego można wyhodować naprawdę solidną dawkę witamin! Mamy nadzieję, że przekonasz się do tego rozwiązania. Powodzenia i oczywiście życzymy smacznego!

Zaufane Opinie IdoSell
4.67 / 5.00 3 opinie
Zaufane Opinie IdoSell
2023-02-17
Zamówienie zgodnie z realizowane z dodatkowymi wytycznymi.Wałki ślimakowe były już zamontowane,co poczatkowo mogło sugerwować otwarcie ich z oryginalnego opakowania.Ogolnie wycyskarka spełnia swoje zadania ,a różnorodność kombinacji pozwala na inwencje smakową.Polecam.
2022-11-21
Szybka i profesjonalna obsługa. Produkt miałem już następnego dnia. Polecam
pixel